Jednoduše geniální
pojištění Mutumutu

Mutumutu je jednoduché a přitom efektivní díky technologiím. Z pojištění jsme odstranili všechny pozlátka, mašličky i výmluvy. Nemáme bolestné za jizvu ani odškodné za pár dní v nemocnici. Kryjeme zásadní situace, kdy nemůžete vydělávat kvůli nemoci nebo úrazu.

Co chcete vědět o pojištění od MutuMutu?

Pojištění pracovní neschopnosti
Pojištění trvalé nebo dočasné invalidity
Pojištění v případě smrti
Úrazové pojštění
Vážné nemoci
Investiční složka
Výluky pojištění
Jednoduchá smlouva

Pojištění pracovní neschopnosti

 • Měsíční renta z pojištění vyrovná Váš příjem ve chvílích, kdy nemůžete víc než 2 měsíce vydělávat.
 • Při sjednání pojištění jen vyberete, jakou částku chcete každý měsíc dostávat.
 • Plníme i 1,5 roku za jednu pojistnou událost.
 • Kryjeme úrazy i vážné nemoci.

Příčiny pracovní neschopnosti

Spočítat pojistné

Arrow

Pojištění trvalé nebo dočasné invalidity

 • V případě invalidity Vám místo jednorázové částky, budeme každý měsíc vyplácet rentu, která pokryje váš chybějící měsíční příjem. A to do konce Vašeho pojištění, klidně i do 65 let.
 • S měsíční rentou i nadále ustojíte pravidelné finanční závazky Vaší domácnosti a dokážete si lépe představit, na jakou částku se pojistíte. Proto je měsíční renta praktičtější než jednorázová částka.
 • Kryjeme i invaliditu z důvodů psychických nemocí nebo bolesti zad.
 • Akceptujeme rozhodnutí státní sociální správy, která Vám invaliditu přiznala. Nepřezkoumáváme rozhodnutí státu podle našich vlastních tabulek.
 • Za přiznaný stupeň invalidity neplatíte pojistné po celou dobu jejího trvání.
 • Přiznáním invalidity pojištění nekončí. Nadále jste pojišten na smrt nebo ostatní stupně invalidity, protože Vaše invalidita se může změnit a na pracovní neschopnost, protože s invaliditou I. a II. stupně můžete nadále pracovat.
 • V případě, že jste invalidní v I. a II. stupni a současně v pracovní neschopnosti, vyplácíme rentu za obě pojistná nebezpečí.

Příčiny invalidity

Spočítat pojistné

Arrow

Pojištění v případě smrti

 • Když Váš život skončí, je to pro Vaše blízké velká ztráta. Vyplacené plnění jejich bolest nezmírní, ale aspoň pomůže udržet životní standard a pokračovat ve splácení hypotéky nebo úvěru, placením školného i ostatních výdajů.

Příčiny úmrtí

Spočítat pojistné

Arrow

Úrazové pojštění

 • Pokud jakýkoliv úraz, třeba zlomený malíček, ovlivní Vaši schopnost vydělávat, tak Vám budeme bez řečí platit měsíční rentu jako v případě nemoci. Za bolest samotnou vás ale neodškodníme, to určitě zvládnete.
 • Protože jsme z Mutumutu odstranili bolestné, je pojištění levnější.

Spočítat pojistné

Arrow

Vážné nemoci

 • Vážná nemoc je pro nás taková nemoc, která vám po víc než 2 měsíce znemožní vydělávat. Takto jednoduše jsme vytvořili definici. Nemáme tedy výčet vybraných nemocí, které kryjeme, protože kryjeme všechny. Pokud jste tedy kvůli vážné nemoci v pracovní neschopnosti, nebo invalidní, kryjeme Váš výpadek příjmu.

Spočítat pojistné

Arrow

Investiční složka

 • Mutumutu neobsahuje investiční složku. Proč? Dáváme všechnu energii do pojištění a jeho efektivity, ne do investování vašich peněz. Na spoření nebo investice rozhodně najdete lepší produkt než investiční nebo kapitálové životní pojištění

Preventivní program

Arrow

Kdy kryjeme a kdy už ne neboli

Výluky pojištění

Z pojištění jsme odstranili přes 50 nesmyslných výluk, které chránily pojišťovny, ne klienty. Proto má Mutumutu výluk jenom 8, kterým říkáme pravidla. Snažili jsme se je maximálně zjednodušit, abyste vždycky věděli, jak se chovat nebo v jakých případech se připojistit. A věříme, že minimálně 6 byste vyjmenovali sami.

 1. Nejsou kryté škody, které vznikly v souvislostí s válkami, vzpourami, či pokud jste terorista. Kdyby jste se stali obětí terorismu, tak to samozřejmě zaplatíme (btw ani to většina pojišťoven nehradí).
 2. V důsledku sebevraždy nebo pokusu o ní,
 3. Pod vlivem alkoholu nebo omamných látek,
 4. V důsledku chorob nebo úrazů, které byly diagnostikovány před sjednáním pojištění a vy jste je v dotazníku při sjednání pojištění nebo jeho změně neuvedli.
 5. V důsledku řízení auta či stroje bez příslušného oprávnění.
 6. Při provozování rizikových sportů Vás můžeme krýt pouze v případě Vaší smrti. Pracovní neschopnost ani invaliditu ale nekryjeme.

A na ty, co by Vás ani nenapadli….

 1. Škody, které vznikly v důsledku jaderné havárie nebo radioaktivní kontaminace. Mají to pojišťovny snad v celé Evropě. No ruku na srdce. Jestli to nastane, tak nám to bude asi všem jedno.
 2. Bohužel neumíme krýt pracovní neschopnost, která vznikla v souvislosti s těhotenstvím, potratem nebo porodem. Když to kdysi jedna nejmenovaná pojišťovna zavedla a následně se začaly na různých miminkovských diskusních serverech množit informace o tom, jak ženy otěhotněly a jak si teď mají sjednat pojistku, aby to pojišťovna zaplatila. A my tak neumíme odlišit od těch, kteří na tom chtějí vydělat a od těch kteří to potřebují.

A to je vše. Takže žádných 60 složitostí, ale 8 základních věcí.

Spočítat pojistné

Arrow

Žádné háčky ani hvězdičky pod čarou

Jednoduchá smlouva

Systém životního pojištění je tak složitý, že se o většině smluvních háčků a zbytečných výjimek dozvíte až ve chvíli, kdy peníze potřebujete. Mutumutu jsme vymysleli tak, aby bylo vše co nejjednodušší a sami jste všemu rozuměli.
Kryjeme Vám záda i hlavu
 • Většina pojišťoven má nemoc z důvodů bolesti zad nebo psychických
a psychiatrických nemocí ve výlukách. Vidíme to jinak. Když nemůžete pracovat, tak nemůžete pracovat a my vás v tom nenecháme.
Řídíme se rozhodnutím sociální správy
 • Většina pojišťoven má vlastní tabulky pro stanovení invalidity. Klidně se může stát, že Vám sociální správa přizná invaliditu 2. stupně, ale jiná pojišťovna jen 1. stupně. To neděláme.
Nefandíme pojišťovákům s kufříky
 • Pojištění MUTUMUTU je tak jednoduché, že si ho sjednáte sám na našem webu. Neplatíme nikomu za to, aby Vám sjednal všechny předražené připojištění a maximální pojistné částky. Nemáme rádi tlak pojišťováků. Když se ale i tak budete chtít poradit, jak pojištění nastavit, jsme Vám blízko. Napište, zavolejte.
Mutumutu nemá investiční složku, neplatíte tedy za správu investice
 • Tento nenápadný poplatek často bývá téměř stejně vysoký jako úroky, které z investice získáváte. S inflací o peníze postupně přicházíte. Ne u nás
Pojištění nemá smluvní závazek
 • Chcete zrušit pojištění? Nebudeme vás trápit běžnou 6 týdnů dlouhou výpovědní lhůtou. A už vůbec ne pokutami za zrušení. U nás si sami určíte, kdy chcete smlouvu ukončit. A bude stačit, když nám pošlete e-mail.
Minimum výjimek alias výluk. Že nevíte, co to je?
 • Jsou to výjimky, při kterých Vám pojišťovna nedá buď vůbec nic, nebo jen část plnění. Může jich být klidně 30, 40. Naše pojištění jich má jenom osm a jsou jasné a srozumitelné, takže jim říkáme pravidla.
Bez absurdních poplatků
 • Víte, za co všechno můžete vaší pojišťovně platit? Co třeba za to, že chcete zrušit vaše pojištění? Nebo měsíční poplatek, vstupní poplatek, či poplatek za správu. Neplaťte za hlouposti.
Myslete pro jistotu na dlouhodobé nemoci
 • Pojištění invalidity vám nezajistí příjem během dlouhé nemoci, protože invaliditu stát uznává nejdřív po 6 měsících bez příjmu, zpravidla až po roce. Úrazové pojištění se zase vztahuje jen na úrazy. V Mutumutu vyplácíme měsíční rentu už po 2 měsících, kdy nemůžete vydělávat.
Přepočítejte si jednorázové odškodné za invaliditu do měsíců
 • I když jednorázová výplata ve výši 1 000 000 korun vypadá opticky jako velká částka, ve výsledku je to jinak. Je to nejklasičtější suma sjednaná pro jednorázové plnění. Ale když je vám 40, nějaký úraz vás už navždy vyřadí z pracovního procesu, tak vám 1 milion na dlouho nevystačí. Pokud budete žít do 65, vychází to měsíčně na 3300. Opticky si kupujete vysoké číslo, ale nakonec to vlastně není takový zázrak. Mutumutu vyplácí při invaliditě měsíční rentu až do konce Vašeho pojištění.
Úrazové pojištění je jen pro úraz
 • Zní to banálně, ale je v tom háček. Jen 5 % všech invalidit a 12 % z všech pracovních neschopností způsobí úraz. V ostatních případech je příčinou nemoc a to úrazové pojištění nekryje. K tomu slouží právě životní pojištění, které samozřejmě zahrnuje i neschopnost práce z důvodu úrazu.

Spočítat pojistné

 

Prozkoumejte naši zdravou smluvní dokumentaci.

Podívejte se na všechny dokumenty, které máme k dispozici.

Prohlédnout dokumenty